Ukrayna Yardım Kampanyası

Anasayfa

Ukrayna Yardım Kampanyası

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan çatışmalarda birçok insan evlerinden, yurtlarından kopmuş, savaşın getirdiği yıkım ve ölümle karşı karşıya kalmıştır. Savaşın ortasında kalan birçok çocuk ve aile savaş mağduru olmuş, ve temel yaşama hakkı tehdit edilmiştir. SOS Çocuk Köyleri her çocuğun gelişmekte olan, destekleyici ve güvenli bir ortamda yetişme hakkı olduğuna inanmaktadır. Bu sebeple toplum içindeki çocuklar, gençler ve aileler için güvenli bir ortam yaratmak yaptığımız her şeyin temelini oluşturmaktadır. SOS Çocuk Köyleri olarak bizler, ölmek ve öldürmekten yana değil yaşamak ve yaşatmaktan yana olduğumuzun ve her çocuğun güvenli bir ortamda yaşam sürmesine olanak tanıyana dek  çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

 

Uluslararası toplumun çaresiz kalarak izlediği bu krizde hayata tutunmaya çalışan çocuklar ve aileler için başlatmış olduğumuz kampanyaya destek vermeniz için çağrı yapıyoruz. Gelin Ukrayna’daki savaş mağdurları için el ele verelim. Dayanışmayla hiçbir savaşın haklı tarafı olmadığını gösterelim. Bağışlarınız derneğimiz tarafından toplanarak Ukrayna’ya ulaştırılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’a teslim edilecek ,savaş mağduru olan insanlara bir nebze de olsa hayat verecektir.

 

Savaş bölgesinden edinilen bilgiler doğrultusunda hazırlanan ihtiyaç listesinin tamamı aşağıda bulunmaktadır. Listeye sadık kalınarak ihtiyaçlar doğrultusunda yapacağınız her bağış makbuz karşılığında sizden teslim alınacaktır. İhtiyaç dışında getirilen malzemeler Ukrayna’ya gönderilemeyeceği için SOS Çocukköyü Derneği’ne bağış olarak kabul edilebilir.

Bağış Toplama Yerlerimiz

SOS Çocukköyü Derneği
Adres: Dr. Fazıl Küçük Bulvarı Hazar Sok./ Lefkoşa
Telefon: 0392 225 70 17 – 0548 830 04 59

Girne Gençlik Gelişim Merkezi (GİGEM)
Adres: Rauf Raif Denktaş Caddesi/Girne
Telefon: 0392 815 07 68 – 0548 830 04 60

Acil İhtiyaç Listesi

Acil İhtiyaç Listesi

Battaniye

Polar

Bebek Battaniyesi/Tulumu

Bebek Maması

Çocuk Bezi

Kışlık Mont

Bot

Temizlik ve Hijyen Malzemeleri

Konserve Gıdalar

İlaç ve Tıbbi Malzemeler

Oksijenli su

Yara bandı

Voltaren 50/75/100 mg

Brufen 400/600/800 mg

Claritin

Nurofen cold and flu

Serum seti

Sonda

Omeprol

Claritin

Nurofen cold and flu

Theraflu tablets

İlaç ve Tıbbi Malzemeler

Transmine

Dextran

Celatinol

Noradrenalin

Dopamine

Euphillin

Tabegyl

Prednisolonum

Corglycon

Stophantin k

Mesaton

Biokadin

Metformim

ÖNEMLİ NOT: Malzemelerin yeni olması, gıda ve tıbbi ilaçların son tüketim tarihinin en az 6 ay ile 1 yıl arasında olması gerekmektedir.