AİLE GÜÇLÜ OLURSA TOPLUM GÜÇLENİR

SOS Çocukköyü Derneği Aile Güçlendirme Programı hem desteklediği ailelerde bakım verenlere hem de toplumdan birçok aileye yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Her oturuma ortalama 50 bakım verenin katıldığı ve Aralık ayı boyunca her hafta farklı bir uzman tarafından birbirinden farklı başlıklarda verilen eğitimler Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Dayanışma ve Eğitim Merkezinde verildi.

SOS Çocukköyü Derneği Aile Güçlendirme Programı uzmanları Ulaş Gençalp ve Sevgi Özbarışçı ile “Tek Ebeveyn Olma” söyleşisi ile başlayan eğitimlerde ikinci hafta Ulusal Program Gelişim Danışmanı Fatma Amcaoğlu “Çocuk Hakları ve Sorumlulukları” üzerine rekor katılımla bir oturum gerçekleştirdi. Günümüzün en önemli konularından biri olan “Anne-Baba Tutumları ve Çocukla Etkili İletişim Kurma” başlığındaki oturumda Yrd. Doç. Dr. Anıl Görkem katılımcılar ile interaktif bir eğitim sundu. Eğitim oturumlarının son haftasında SOS Çocukköyü Derneği’nin yıllardır gönüllü destekçisi olan Yrd. Doç. Dr. Nezire İnce aileler ile çocukların günümüz koşullarında beslenmesi ve sağlıklı gelişimi üzerine sohbet etti.

“38 AİLEYE DESTEK VEREREK 86 ÇOCUĞUN HAYATINA DOKUNUYORUZ”

Dört hafta süren eğitimlerde katılımcı aileler birçok başlık altında bilgilenirken aynı zamanda kendi deneyimlerini de uzmanlara aktararak yanıtlar alma şansı buldu. Eğitimlerin 2024 yılında da sıklaşarak devam etmesi taleplerini dile getiren katılımcı aileler SOS Çocukköyü Derneği’ne bu organizasyon için teşekkür etti.

Aile Güçlendirme Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Anıl Görkem ise tüm toplum için zor geçen 2023 yılının sonunda, tamamen gönüllü uzmanların katkıları sayesinde bu eğitimleri gerçekleştirebildiklerini belirterek tüm katılımcı bakım verenlere ve uzman kadroya teşekkürlerini sundu.

Aile Güçlendirme Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Anıl Görkem eğitimler sonunda şunları belirtti: “Bugün, elimizdeki imkanları en üst düzeyde zorlayarak, hem çalışanlarımızın büyük özverileri hem de kıymetli destekçi ordumuzun varlığı sayesinde, 38 aileye destek vererek 86 çocuğun ailesinden kopmadan mutlu bir çocukluk geçirmesi için çalışıyoruz. Bu belki de bu satırları okurken çok kolay duyuluyor olabilir ama burada çok kıymetli bir çalışmadan bahsediyoruz. Destekçi ordumuzun güçlenerek bize katkılarını eksik etmemeleri sayesinde her bir destek verdiğimiz çocuğun mutlu çocukluk anıları biriktirmelerine olanak sağlamayı umuyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaş: