FAMILY-LIKE CARE

Anasayfa

Aile Tipi Bakım

Aile Tipi Bakım

Sizi gerçek ailenize bağlayan kan bağı değil, birbirinizin hayatındaki saygı ve neşe bağıdır. Bir ailenin üyeleri nadiren aynı çatı altında büyürler.

Richard Bach

222

Bakımı Sağlanan Toplam Çocuk Sayısı

92

Bakımı Devam Eden Çocuk Sayısı

AİLE TİPİ BAKIM

AİLE TİPİ BAKIM NEDİR?

SOS Çocukköyü’ndeki aile yaklaşımımız dört prensibe dayanır: Her çocuğun bir anneye ihtiyacı vardır. Çocuklar, kız ve erkek kardeşleriyle birlikte, kendi evinde, destekleyici bir köy ortamında en doğal şekilde büyürler. Biz onlara kendi geleceklerini şekillendirmeleri için yardım ederiz. Biz çocukların kendi kültür ve dinlerine göre, toplumun aktif üyeleri olarak yaşamalarını sağlarız. Biz çocukların kendi kişisel kabiliyetleri, ilgi ve becerilerinin farkına varmalarına ve bunları ifade etmelerine yardımcı oluruz. Biz çocukların, toplumun başarılı ve katkı koyan üyeleri olmaları için ihtiyaç duydukları eğitim ve mesleki becerileri elde etmelerini temin ederiz.

AİLE TİPİ BAKIM SAFHALARI

Aile tipi bakım dört safhadan oluşmaktadır.

Çocukköyü - Lefkoşa

SOS Annesi, SOS Teyzesi, biyolojik kardeşler ve SOS kardeşleri, bir aile evinde birlikte yaşamaktadırlar.

Gençlik Evi - Girne

Gençler kardeşleri ve diğer arkadaşları ile birlikte farklı aile evlerinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Gençlerimizin bazıları eğitim hayatlarına devam ederken, bazıları da iş hayatına atılmıştır. Burada gençler kendi hayat felsefeleri doğrultusunda ilerlerken, gençlik danışmanları da onlara en doğru kararları almaları konusunda yardımcı olur.

Yarı Bağımsız Yaşam

Gençler, farklı bölgelerde daireler kiralayarak yaşamlarını sürdürürler. Giderek artan sorumlulukları ile tam bağımsız yaşama kapılarını aralarlar.

Bağımsız Yaşam

Gençler SOS’teki bilgi ve deneyimlerini de yanlarında götürerek yuvadan uçarlar. Yaşamları boyunca manevi desteğimizi vermeye devam ederiz.