“ÇEVRE VE DOĞA” TEMALI RESİM SERGİSİ ERCAN HAVALİMANI’NDA

SOS Çocukköyü Derneği çatısı altında bakım ve eğitim gören çocukların “5 Haziran Dünya Çevre Günü” bağlamında “çevre ve doğa”  temalı yaptığı resimler Ercan Havalimanı’nda sergileniyor.  

Sosyal sorumluk projelerine büyük önem veren T&T Ercan Havalimanı İşletmeciliğinin SOS Çocukköyü Derneği ile birlikte ortaklaşa düzenlediği sergide SOS Kreş ve Anaokulu ana sınıf öğrencilerinin ve bakım gören  çocukların çevre ve doğa için yaptığı resimler yolcuların beğenisine sunuldu. Resimler, 5 Haziran 2022 Dünya Çevre Günü’nden itibaren Ercan Havalimanı’nda giden yolcu pasaport sonrası salonda sergilenmeye başlandı.

Bereke: Ercan Havalimanı’ndaki sergi bizim için hem gurur hem mutluluk kaynağı oldu

SOS Çocukköyü Derneği Ulusal Müdürü Refika İnce Bareke, 5 Haziran Dünya Çevre Günü bağlamında Ercan Havalimanı’nda yer bulan serginin çocuklar açısından büyük önemi olduğunu vurguladı. Bareke, “Ercan Havalimanı’nda, dikkat çeken bu serginin SOS Çocukköyü Derneği çatısı altındaki çocuklar tarafından yapılmış olması bizim için hem gurur hem de mutluluk kaynağı oldu. Fikir bizimle ilk paylaşıldığı andan itibaren heyecanla hazırlandık. Çocukların doğa sevgisi ve çevre bilinci ile yetişmesi içinde bulunduğumuz çağda giderek artan bir önem taşıyor” dedi. SOS Çocukköyü Derneği çatısı altında bakım, destek ve eğitim verdileri her bir çocuğun çevre koruma bilinci ile yetişmesini önemediklerini kaydeden Bareke, tüm çocukların, gençlerin ve çalışanların toplumsal duyarlılıklarının artmasını umut ettiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş: