“Geleceğini Şekillendir” Projesi Katılımcıları Sertifikalarını Aldı

SOS Çocukköyü’nün çatısı altındaki Girne Gelişim Gençlik Merkezi (GİGEM)’in Telsim sponsorluğunda ve Cyprus Codes iş birliğinde sürdürdüğü Robotik Kodlama eğitimleri tamamlandı. Dört şehirde tamamlanan ve 7-11 yaş grubu toplamda 48 çocuğun geleceğin en temel becerilerinden biri olan programlamayla tanıştıkları eğitimler sonunda katılım belgeleri dağıtıldı. Lefkoşa, Girne, Mağusa ve Güzelyurt’ta ayrı ayrı düzenlenen sertifika törenlerine eğitimlerini tamamlayan çocuklar ve aileleri katıldı.

Eğitimler boyunca hem eğlenip hem de öğrendiklerini söyleyen çocuklar, robotik kodlama temelini öğrenmenin kendileri için farklı bir deneyim olduğunu belirtti. Sertifika alan çocukların aileleri de geleceğin en popüler iş alanı olan yazılım dalında çocuklarının çağı yakalamalarına olanak sağladığı bu projede yer bulmasından mutlu olduklarını ifade etti.

Geleceği Şekillendir Projesi topluma katkıdır

SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Buğra Akter tüm katılımcılara, onları teşvik eden ailelerine, Telsim ve Cyprus Codes ekiplerine kıymetli katkıları ve süreçteki her türlü iş birlikleri için teşekkür etti. “Geleceğini Şekillendir” projesinin çocuklarımızı geleceğin gereklerine göre hazırlamak anlamında çok kıymetli olduğunu ve gelişime katkı koyduğunu belirten Av. Buğra Akter, benzeri projelerle toplum için emek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Geleceğin mesleği olan robotik kodlama eğitimlerini tamamladık

SOS Çocukköyü’nün çatısı altındaki Girne Gelişim Gençlik Merkezi ve Cyprus Codes ile birlikte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için çok kapsamlı bir projeye imza konulduğunun altını çizen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, “Dört şehirde gerçekleşen ve geleceğin mesleklerinden olan robotik programlama eğitimlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.” dedi. Telsim olarak ülkenin dijital dönüşümünde aktif rol oynadıklarını dile getiren Tanpınar, “Çağımızın olmazsa olmaz eğitimlerinden bir tanesi olan robotik kodlamayı, projemiz kapsamında 48 çocuğumuz almış oldu. Biz Telsim olarak ülkemizin dijital dönüşümünde üzerimize düşen her görevi yapacağımızı her ortamda vurguladık. GİGEM ve Cyprus Codes ile bu eğitim projesini tamamlamış olmak bu açıdan bizler için çok önemliydi.” dedi.

Yeni neslin kariyer tercihlerini aydınlatıyoruz

Cyprus Codes Koordinatörü Pembe Coşkuner ise sertifikaların verilmesinin ardından, eğitimlerin gerçekleştirilmesi için olanak sağlayan GİGEM ve Telsim’e teşekkür ederek, bu eğitimler sayesinde çocukların programlı düşünce becerilerinin artacağını ve robotik kodlama sayesinde yeni neslin ileriki kariyer tercihlerinin de şekillenebileceğini belirtti.

“Geleceğini Şekillendir” projesi geçtiğimiz yıl Kasım ayında Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Buğra Akter ve Cyprus Codes Koordinatörü Pembe Coşkuner’in imza koyduğu protokol çerçevesinde başlatılmış ve yürütülmüştü.

Sosyal Medyada Paylaş: