GİRNE GENÇLİK GELİŞİM MERKEZİ (GİGEM) BİRÇOK OLANAK SUNUYOR - SOS Çocuk Köyü KKTC

GİRNE GENÇLİK GELİŞİM MERKEZİ (GİGEM) BİRÇOK OLANAK SUNUYOR

SOS Çocukköyü Derneği bünyesinde 2017 yılından beri faaliyet gösteren Girne Gençlik Gelişim Merkezi (GİGEM) tüm adadaki gençlerin refahını, toplumla entegrasyonunu ve hem sosyal hem de ekonomik hayata katılımını geliştirmeye katkıda bulunuyor. GİGEM, kuruluşundan bugüne geçen dört yılda, birbirinden farklı 100’ü aşkın etkinlik ve 50’yi aşkın eğitim ile yaklaşık 1500 kişiye ulaştı.

Farklılıklarla yaşamak

GİGEM her kesimden kişilerin sosyalleşebileceği, insan hakları çerçevesinde farklılıkları anlayarak kabul edebileceği, sosyal, psikolojik, kültürel ve entelektüel anlamda paylaşımlarda bulunarak kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlıyor. Merkez’de gençlere danışmanlık hizmeti, kapasite artırıcı faaliyetler, mesleki eğitimler ve kurslar sunularak bu çerçevede etkinlikler organize ediliyor. Girne Gençlik Gelişim Merkezi’nin sağladığı imkanları sunabilen başka bir merkez olmamasının GİGEM’i farklı kıldığına değinen GİGEM Koordinatörü Övgü İnce, merkez sayesinde gençlerin toplumun bir parçası ve aktif vatandaşlar olmalarına olanak sağlandığını belirtti.

GİGEM Koordinatörü Övgü İnce

Fikrini söyle birlikte geliştirelim

GİGEM programları dahilinde yer almayan herhangi bir proje var ise herkesin bunu Girne Gençlik Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirme şansı olduğunu ifade eden GİGEM Koordinatörü İnce, dileyen her bireyin veya kurumun GİGEM’in sunduğu imkanları kullanabilme ve fikirlerini merkez ile işbirliği yaparak hayata geçirme olanağı bulabileceğini söyledi. Övgü İnce; “Merkezimizde bilgisayar odamız var. Gençlerin ilgisini çekebilecek birçok oyun da mevcut. Bu sayede oyun oynamak isteyen, kendilerine özel mekan arayışındaki gençler ister arkadaş gruplarıyla gelebilir; isterlerse bilgisayar ihtiyaçları var ise bilgisayarlardan da faydalanabilir” dedi. İnce; “Merkezin içerisinde kiralanabilecek iki toplantı odasının da bulunduğunu ve sanatçıların ürünlerini sergileyebilecekleri, tanıtım yapabilecekleri bir alan oluşturarak kullanıma açtıklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş: