Teşekkürler Kahramanımız

Anasayfa

Teşekkürler Kahramanımız

Sizin Sayenizde…

 

Yaşanan Covid-19 salgını döneminde siz destekçilerimiz sayesinde çocukların sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamını sürdürmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam etmiştir. Derneğimiz 1991 yılında aile bakımını kaybetmiş çocuklara aile temelli bakım vermek ve uzun vadede, aşamalı destek programlarıyla bağımsız bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Başlangıçta 6 çocukla yola çıkan derneğimiz, kuruluşundan bugüne kadar 29 yılda 282 çocuğa ve gence aile temelli bakım programında bakım vermiş, SOS Anaokulu ve Kreş’in okul öncesi eğitim çağındaki 878 çocuğa eğitim vermiş önleyici bir çalışma olarak 2005 yılında başlatılan Aile Güçlendirme Projesi ile bugüne kadar 251 aile ve 721 çocuğa destek sağlamıştır. Birbirini tamamlayan birimler ve hizmetlerin bir bütün olarak yürüttüğü tüm çalışmaları tek program altında toplayan derneğimiz aralıksız olarak ada genelinde tüm çocukların haklarının tanınması ve hak ihlallerinin azalması için de savunuculuk çalışmalarını devam ettirmektedir.

Bugün SOS Çocukköyü Derneği, bağışçılarının desteğiyle Aile Temelli Bakım Programında 102 çocuk ve gence, Aile Güçlendirme Projesi’nde aile bakımını kaybetme riski olan 83 çocuğun hayatına doğrudan dokunarak destek olmaktadır.

 

Neler mi yaptık?

 

Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli:

  • Kişisel hijyen ve salgına karşı önlemler için tüm program birimlerimize ek malzeme temini yapılmıştır.
  • Çocuk ve gençlerimizin yaşam alanları düzenli bir şekilde dezenfekte edilmiştir.

Beslenme ve kıyafet harcamaları sizin sayenizde tamamlandı:

  • Bağışlarınız sayesinde SOS Aileleri’nin gıda, kıyafet ve temizlik ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmıştır.

Çocukların eğitimi geleceğimizin temelleridir:

  • Destekleriniz sayesinde çocukların ve gençlerin salgın döneminde derslerini takip edebilmeleri için internet erişimleri güçlendirilmiş ve uzaktan eğitim donanımları temin edilebilmiştir.

Çocuk ve gençlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur:

  • Destekleriniz sayesinde çocukların ve gençlerin oyun aktiviteleri ve sosyal aktiviteleri artırılarak özellikle karantina döneminde nitelikli zaman geçirmeleri sağlanmıştır.
  • Yemek pişirme, resim yapma, el işleri aktiviteleri düzenlenerek çocukların becerilerinin artırılması sağlanmıştır.
  • Etkili iletişim kurma, oyun, çocuk ve sorumluluk konulu görüşme ve aktiviteler yapılması sağlanmıştır.
  • 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde Aile Temelli Bakım’da olan çocuklara ve gençlere Lefkoşa Çocuk Köyü’nde birçok etkinliğin yapıldığı bir piknik düzenledik.

 

Desteklerinizle çocukların yaşamında büyük fark yaratmaktasınız! İyi ki varsınız…